Malbork vára Európa egyik legismertebb turistalátványossága, az egész világ különböző tájairól érkeznek a történelem szerelmesei, hogy megtekintsék a középkori Európa egyik legnagyobb erődítményét, mely egyben a világ legnagyobb, teljes mértékben megmaradt vára. Története nemcsak a Német Lovagrend történetével fonódik egybe. A vár királyok székhelyéül is szolgált, nagy kihívást jelentett a történészek és restaurátorok számára, sőt propagandaeszközként is használták. 1997-ben felkerült az UNESCO világörökségi listájára, jelenleg Európa egyik vezető múzeumi-oktatási intézményének számít.
Bár az évszázadok során a malborki vár egy sor különböző funkciót töltött be, látogatóinak jelentős hányada egyértelműen a lovagrend nagymestereinek székhelyeként és a porosz területeken letelepedett Német (Teuton) Lovagrend független országának régi székhelyeként gondol rá. A vár alapítása szorosan összefügg a Német Lovagrend lengyelországi megjelenésével. Az 1226-ban a pogány porosz törzsek elleni harc céljából behívott lovagrend néhány évtized alatt megkezdte az erődített várak hálózatának kiépítését, melyek a katonai funkciókon kívül egyre több közigazgatási és gazdasági feladatot is elláttak.
A keresztesek letelepedésének kezdete arra az időszakra esik, amikor a lovagrendek még a Szentföldön rendelkeztek székhellyel. Malborkban 1280 körül jelent meg a rend,
Próbálja ki a Rubicon Online-t mindössze 200 Ft-ért, és olvassa a teljes cikket, hirdetések nélkül!
Előfizetőként korlátlan hozzáférést kap minden történelmi tartalmunkhoz:
- A legújabb Rubicon-lapszámok
- Több mint 370 korábbi lapszámunk tartalma
- Rubicon Online rovatok cikkei
- Hirdetésmentes olvasó felület
- Kedvenc cikkek elmentése, könyvjelzők
Az első hónap csak 200 Ft-ba kerül. Próbálja ki!
Már előfizetőnk? Ha már regisztrált a Rubicon Online-on, kattintson ide: BELÉPÉS. Ha még nem rendelkezik felhasználói fiókkal, kattintson ide: REGISZTRÁCIÓ.