A német titkosszolgálatok a harmincas évtized végétől egyre szélesebb körben építették ki magyarországi hírszerző és informátorhálózatukat, amelynek segítségével pontos képet kaphattak a magyar politikusoknak a Német Birodalomról alkotott véleményéről, a német törekvéseket keresztező lépéseiről. Az összegyűjtött információk alapján már 1944. március 19. előtt elkészültek azok a listák, amelyek alapján a német biztonsági erők a megszállást követően azonnal megkezdhették – mások mellett – a németellenes politikusok, államigazgatási vezetők letartóztatását. Az egyik listán ott szerepelt Keresztes-Fischer Ferenc belügyminiszternek mint a magyar nemzeti függetlenség elkötelezett hívének neve is, aki több mint fél évtizede miniszterként számos alkalommal szembefordult a berlini hatalmi törekvésekkel, és igyekezett meggátolni a Német Birodalom politikai térnyerését Magyarországon.
Keresztes-Fischer Ferenc (1881–1948) 1931. augusztus 24. és 1935. március 4. között Károlyi Gyula és Gömbös Gyula kormányában töltötte be a belügyminiszteri tisztséget, majd bő három évvel később újra elvállalta a Belügyminisztérium irányítását. 1938. március 14. és 1944. március 19. között az Imrédy Béla, a Teleki Pál, a Bárdossy László és a Kállay Miklós vezette kormányokban látta el miniszteri megbízatását.
Keresztes-Fischer Ferenc belügyminiszter 1935-benBelügyminiszteri tevékenysége minden döntésével – elsősorban Teleki Pállal és Kállay Miklóssal egyetértőleg – gátolni kívánta a
Próbálja ki a Rubicon Online-t mindössze 200 Ft-ért, és olvassa a teljes cikket, hirdetések nélkül!
Előfizetőként korlátlan hozzáférést kap minden történelmi tartalmunkhoz:
- A legújabb Rubicon-lapszámok
- Több mint 370 korábbi lapszámunk tartalma
- Rubicon Online rovatok cikkei
- Hirdetésmentes olvasó felület
- Kedvenc cikkek elmentése, könyvjelzők
Az első hónap csak 200 Ft-ba kerül. Próbálja ki!
Már előfizetőnk? Ha már regisztrált a Rubicon Online-on, kattintson ide: BELÉPÉS. Ha még nem rendelkezik felhasználói fiókkal, kattintson ide: REGISZTRÁCIÓ.