Napóleon egész életében szerencsejátékos volt. Bármilyen csekély volt az esély a sikerre, ő készen állt arra, hogy mindent kockára tegyen. Mivel a legtöbbször valóban szerencséje volt, egyre jobban bízott a „csillagzatában”.
Amikor arra figyelmeztették, hogy lehetetlen célokra törekszik, így válaszolt: „A »lehetetlen« szó csak a gyávák réme és a nyúlszívűek mentsége!”
A forradalmi és napóleoni háborúkban (1792—1815) aratott francia győzelmek egyik legfontosabb oka az volt, hogy az európai nagyhatalmak nagyon sokáig nem fogtak össze Franciaország ellen. 1813-ban azonban Oroszország, Poroszország, Nagy-Britannia és a Habsburg Birodalom tartós és szilárd szövetségre lépett egymással, s egyesült erejükkel már I. Napóleon Francia Császársága sem szállhatott szembe. A francia birodalom a lipcsei csatában (1813) elszenvedett vereség után omlott össze, s a császár ellenfelei 1814-ben benyomultak Franciaországba. Mivel a birodalom megsemmisülésével minden háborús teher a franciákra nehezedett, a koalíció hadseregeit egy fásult, a béke kedvéért a megszállásba is belenyugvó társadalom fogadta.
Próbálja ki a Rubicon Online-t mindössze 200 Ft-ért, és olvassa a teljes cikket, hirdetések nélkül!
Előfizetőként korlátlan hozzáférést kap minden történelmi tartalmunkhoz:
- A legújabb Rubicon-lapszámok
- Több mint 370 korábbi lapszámunk tartalma
- Rubicon Online rovatok cikkei
- Hirdetésmentes olvasó felület
- Kedvenc cikkek elmentése, könyvjelzők
Az első hónap csak 200 Ft-ba kerül. Próbálja ki!
Már előfizetőnk? Ha már regisztrált a Rubicon Online-on, kattintson ide: BELÉPÉS. Ha még nem rendelkezik felhasználói fiókkal, kattintson ide: REGISZTRÁCIÓ.