A tanult mágia a középkori írástudók kultúrájának egy furcsa, titkos, tiltott, ugyanakkor mégis vonzó területe volt. A jövendőmondás, a természeti erők befolyásolása, a védelmező talizmánok tudománya, az asztrológia, az alkímia és végül a démonok megidézése és szolgálatba állítása számtalan hosszabb-rövidebb írásmű témája volt a középkorban, melyek közül egyeseket a legnagyobb filozófusoknak – Arisztotelésznek, Albertus Magnusnak – tulajdonítottak. Kik írták, másolták, tanulmányozták ezeket az iratokat? Mennyire hittek e módszerekben, kik próbáltak valóban élni velük? E kérdésekre keresi a választ a szerző.
Nyolcvankilenc mágus gyűlt össze Toledóból, Nápolyból és Athénból titkos zsinatra, hogy megvitassák, miként adhatnának méltó választ a pápa és bíborosai vádaskodásaira. Bár megtehették volna, hogy a parancsaikra váró démonhadakat ellenfeleik legyőzésére vezényeljék, a mágusok mégis inkább a békés megoldást választották, és sérelmeikkel a közvéleményhez fordultak. Kijelentették, nem ők, hanem éppen a pápa gonosz tanácsadói állnak a démonok szolgálatában, ami pedig az általuk gyakorolt mágiát illeti, azt gonosz ember nem képes művelni, ugyanis kizárólag a tiszta szándékú mágusnak adatik meg, hogy a szellemeket irányítsa. A mágusok maguk közül
Próbálja ki a Rubicon Online-t mindössze 200 Ft-ért, és olvassa a teljes cikket, hirdetések nélkül!
Előfizetőként korlátlan hozzáférést kap minden történelmi tartalmunkhoz:
- A legújabb Rubicon-lapszámok
- Több mint 370 korábbi lapszámunk tartalma
- Rubicon Online rovatok cikkei
- Hirdetésmentes olvasó felület
- Kedvenc cikkek elmentése, könyvjelzők
Az első hónap csak 200 Ft-ba kerül. Próbálja ki!
Már előfizetőnk? Ha már regisztrált a Rubicon Online-on, kattintson ide: BELÉPÉS. Ha még nem rendelkezik felhasználói fiókkal, kattintson ide: REGISZTRÁCIÓ.