A régészet fejlődésével a 18–19. század folyamán Nápolyban és Londonban is titkolt, szexuális motívumokat ábrázoló műtárgyakból álló múzeumi gyűjteményt hoztak létre. Az egykori Pompeji falai közül és a brit gyarmatbirodalom számos helyéről érkeztek olyan leletek, amelyek nem illettek a kor múltról alkotott elképzeléseibe. Az erotikus témájú ókori és középkori műtárgyak komoly kihívás elé állították a kor döntéshozóit. Hol húzódik a művészi értékű erotika és az obszcén pornográfia határa a kultúrában? Nápolyban és Londonban, a világ két talán legrégebbi archeológiai gyűjteményében titkos termekben őrizték ezeket a tárgyakat, mert a 19. század kurátorai nem bíztak látogatóik felkészültségében arra, hogy új megvilágításba helyezzék az ókori, középkori tárgyi emlékek, műtárgyak és a szexualitás viszonyát.
Trágár tételek PompejibőlAz első olyan ásatások, melyek a titkos gyűjtemény és titkolt tárgymutató megszületéséhez vezettek, a Vezúv Kr. u. 79-ben történt nagy kitöréséhez köthetők. Pompeji és Herculaneum hamuval borított városainak feltárása a 18. század
Próbálja ki a Rubicon Online-t mindössze 200 Ft-ért, és olvassa a teljes cikket, hirdetések nélkül!
Előfizetőként korlátlan hozzáférést kap minden történelmi tartalmunkhoz:
- A legújabb Rubicon-lapszámok
- Több mint 370 korábbi lapszámunk tartalma
- Rubicon Online rovatok cikkei
- Hirdetésmentes olvasó felület
- Kedvenc cikkek elmentése, könyvjelzők
Az első hónap csak 200 Ft-ba kerül. Próbálja ki!
Már előfizetőnk? Ha már regisztrált a Rubicon Online-on, kattintson ide: BELÉPÉS. Ha még nem rendelkezik felhasználói fiókkal, kattintson ide: REGISZTRÁCIÓ.