Napóleon valószínűleg annak köszönheti, hogy a világtörténelem egyik legtöbbet emlegetett személyisége lett, hogy igen alacsony sorból emelkedett fel, kizárólag saját erejéből, és rövid időre egész Európa ura vált belőle.
Bukása azonban ugyanolyan látványos és gyors volt, mint felemelkedése. Sorsa egyrészt azt mutatja, hogy a tehetséges és szorgalmas ember rendkívüli sikert érhet el. Másrészt pedig igazolja a brit történész, Lord Acton aforizmáját: „A hatalom megrontja az embert – a teljhatalom pedig teljesen megrontja.”
Kezdetben a franciák Bonaparte Napóleon kormányzatát csak egy újabb honmentő diktatúrának tekintették, ezúttal terror és népi megmozdulások nélkül, amely megvédi az országot a forradalmi vívmányok belső és külső ellenségeitől. A társadalom vezető rétegei (a polgári, paraszti és nemesi tulajdonosok) a jogi egyenlőséghez, a tulajdon védelméhez, a társadalmi rend fenntartásához és a háborús győzelmekhez ragaszkodtak – és úgy tűnt, az új
Próbálja ki a Rubicon Online-t mindössze 200 Ft-ért, és olvassa a teljes cikket, hirdetések nélkül!
Előfizetőként korlátlan hozzáférést kap minden történelmi tartalmunkhoz:
- A legújabb Rubicon-lapszámok
- Több mint 370 korábbi lapszámunk tartalma
- Rubicon Online rovatok cikkei
- Hirdetésmentes olvasó felület
- Kedvenc cikkek elmentése, könyvjelzők
Az első hónap csak 200 Ft-ba kerül. Próbálja ki!
Már előfizetőnk? Ha már regisztrált a Rubicon Online-on, kattintson ide: BELÉPÉS. Ha még nem rendelkezik felhasználói fiókkal, kattintson ide: REGISZTRÁCIÓ.