A magyar koronázóvárosok sorában elsősorban Székesfehérvárt és Pozsonyt, ritkábban Budát tartják számon. Pedig a 17. században három uralkodónkat, nevezetesen egy magyar királyt (III. Ferdinánd, 1625) és két királynét (Gonzaga Anna Eleonóra, 1622 és Wittelsbach Eleonóra Magdolna, 1681) a nyugat-dunántúli szabad királyi városban, Sopronban koronáztak.
A napjainkra elfeledett koronázóváros ezen alkalmakkor ráadásul nem csupán pompás ceremóniáknak adott otthont. Egyszerre volt hónapokon át a magyar országgyűlések helyszíne, a közép-európai Habsburg-udvartartás gyülekezőhelye, sőt Pozsony helyére lépve egyenesen a Magyar Királyság ideiglenes fővárosa. Olyan kiemelkedő politikai központ, ahol a bécsi udvar és a magyar rendek között két meghatározó, napjainkra ugyancsak elfelejtett kiegyezés (1622, 1681) született.
Mindezek következtében a 17. században még Európa is megtanulta Sopron nevét, a város pedig története egyik aranykorát élte.
A
Próbálja ki a Rubicon Online-t mindössze 200 Ft-ért, és olvassa a teljes cikket, hirdetések nélkül!
Előfizetőként korlátlan hozzáférést kap minden történelmi tartalmunkhoz:
- A legújabb Rubicon-lapszámok
- Több mint 370 korábbi lapszámunk tartalma
- Rubicon Online rovatok cikkei
- Hirdetésmentes olvasó felület
- Kedvenc cikkek elmentése, könyvjelzők
Az első hónap csak 200 Ft-ba kerül. Próbálja ki!
Már előfizetőnk? Ha már regisztrált a Rubicon Online-on, kattintson ide: BELÉPÉS. Ha még nem rendelkezik felhasználói fiókkal, kattintson ide: REGISZTRÁCIÓ.