Charles Augustus Lindbergh volt az első, aki egyedül átrepülte az Atlanti-óceánt, s New Yorkból indulva – leszállás nélkül – eljutott Párizsba. 1927. május 20–21-ei repülése bekerült a repülés aranykönyvébe. Útja méltán vált az emberi találékonyság, kitartás és merészség egyik leghíresebb és leglelkesítőbb példájává az idők során. Az amerikai repülés történetében egyenes vonalat húzhatunk a Wright testvérektől kezdődően Lindberghen keresztül az űrhajósokig és Neil Armstrongig, valamint az első Hold-utazáson részt vevő társaiig, akik elsőként léptek át addig áttörhetetlennek tartott technikai és emberi határokat. Charles A. Lindbergh abból a szempontból emelkedik ki a sorból, hogy élete későbbi szakaszában tudatára ébredt: az ember a természet (és azáltal a saját) ellenségévé válhat a technológiai haladás vak hajszolásában, és páratlan teljesítménye által megszerzett társadalmi súlyát arra használta, hogy ennek veszélyeire figyelmeztesse az emberiséget.
Az 1920-as évek jelentős technológiai haladást hoztak számos területen, így a közlekedés terén is. Az Egyesült Államokban a közlekedési eszközök iránti érdeklődést többek közt a hatalmas távolságok is ébren tartották. Ekkoriban vált például az autóipar meghatározóvá az amerikai gazdasági életben, de a légi és vízi közlekedés is ugrásszerű fejlődésnek indult. A fiatalokat vonzotta az új
Próbálja ki a Rubicon Online-t mindössze 200 Ft-ért, és olvassa a teljes cikket, hirdetések nélkül!
Előfizetőként korlátlan hozzáférést kap minden történelmi tartalmunkhoz:
- A legújabb Rubicon-lapszámok
- Több mint 370 korábbi lapszámunk tartalma
- Rubicon Online rovatok cikkei
- Hirdetésmentes olvasó felület
- Kedvenc cikkek elmentése, könyvjelzők
Az első hónap csak 200 Ft-ba kerül. Próbálja ki!
Már előfizetőnk? Ha már regisztrált a Rubicon Online-on, kattintson ide: BELÉPÉS. Ha még nem rendelkezik felhasználói fiókkal, kattintson ide: REGISZTRÁCIÓ.