Klebelsberg Kuno vallás- és közoktatásügyi miniszterként bőkezűen támogatta a szegedi tudományos, oktatási és egyházi intézményrendszer fejlesztését. 1926-ban tette le az egyetemi épületek alapkövét, s négy évvel később már fel is avathatta a szegedi klinikai tömböt és az egyetem Dóm téri épületeit. 1930 októberében szentelték fel a szegedi székesegyházat, adták át a püspöki palotát és a Nemzeti Emlékcsarnokot, ugyanekkor nyitotta meg kapuit az ötezredik népiskolai objektum, a szeged-rókusi állami elemi iskola is.
Klebelsberg Kunóról Szeged – amelynek 1926-tól haláláig parlamenti képviselője volt – egyik városrészét is elnevezték. A Klebelsberg-telep első lakói a trianoni békediktátum következtében szülőföldjükről, illetve állomáshelyükről elűzött állami tisztviselők, közalkalmazottak voltak, akik nyomorúságos vagonlakásból kerültek állami segítséggel új otthonukba. Klebelsberg támogatta Szegeden az alföldi katolikus kulturális központ kiépítését: püspöki székhelyet
Próbálja ki a Rubicon Online-t mindössze 200 Ft-ért, és olvassa a teljes cikket, hirdetések nélkül!
Előfizetőként korlátlan hozzáférést kap minden történelmi tartalmunkhoz:
- A legújabb Rubicon-lapszámok
- Több mint 370 korábbi lapszámunk tartalma
- Rubicon Online rovatok cikkei
- Hirdetésmentes olvasó felület
- Kedvenc cikkek elmentése, könyvjelzők
Az első hónap csak 200 Ft-ba kerül. Próbálja ki!
Már előfizetőnk? Ha már regisztrált a Rubicon Online-on, kattintson ide: BELÉPÉS. Ha még nem rendelkezik felhasználói fiókkal, kattintson ide: REGISZTRÁCIÓ.