A középkori uralkodó roppant fontos személyiség. Teljhatalmát a rendiség kialakulásáig elvileg senki és semmi nem korlátozza, legfeljebb az a meggyôzôdés, hogy halála után – mint minden embernek – az isteni ítélôszék elôtt számot kell adnia cselekedeteirôl.
A királyi hatalom megszerzését a koronázás ünnepélyes ceremóniája jelzi, az uralkodás végét az elhunyt magas tisztségéhez méltó temetési szertartás. E két – többnyire az ország szakrális középpontjában, Székesfehérvárott lezajlott – cselekménysor jelentôségét az is mutatja, hogy a krónikákban nem egy uralkodóról csak annyit olvashatunk, mikor koronázták meg, mikor távozott az élôk sorából, és hol temették el.
Magyarországon évszázadokon át csak az számított legitim uralkodónak, akit az esztergomi érsek Székesfehérvárott a Szent Koronával koronázott meg. Összeállításunkban a középkori királykoronázások és temetések szertartásrendje mellett bemutatjuk azt is, hogy uralkodóink milyen koronázási ékszerekkel lettek felékesítve.
Próbálja ki a Rubicon Online-t mindössze 200 Ft-ért, és olvassa a teljes cikket, hirdetések nélkül!
Előfizetőként korlátlan hozzáférést kap minden történelmi tartalmunkhoz:
- A legújabb Rubicon-lapszámok
- Több mint 370 korábbi lapszámunk tartalma
- Rubicon Online rovatok cikkei
- Hirdetésmentes olvasó felület
- Kedvenc cikkek elmentése, könyvjelzők
Az első hónap csak 200 Ft-ba kerül. Próbálja ki!
Már előfizetőnk? Ha már regisztrált a Rubicon Online-on, kattintson ide: BELÉPÉS. Ha még nem rendelkezik felhasználói fiókkal, kattintson ide: REGISZTRÁCIÓ.