Titus Livius, a híres római történetíró beszéli el Romulus és Remus történetét, hogyan tették ki őket, és szoptatta meg az ikreket egy farkas. Livius azonban nem ad hitelt a hagyománynak, és úgy véli, a fiúkat megtaláló pásztor felesége szoptatta meg a gyerekeket. Az asszony meglehetősen kicsapongó természetű volt, ezért nevezték Lupának, ami farkasszukát jelent. Amióta létezik történetírás, azóta keletkeznek a történelmi mítoszok, félreértések, alaptalan híresztelések. És a történetírók megpróbálnak ezekkel leszámolni – viszonylag kevés sikerrel.
1960-ban jelent meg a kiváló brit történész, Brian Herbert Warmington Karthágó című, később magyarra is lefordított könyve, amelyben a következő sorokat olvashatjuk: „Végül a föld színével tettek egyenlővé mindent, ami még állt a városban. Scipio ünnepélyes formák között átkot mondott a romhalmazra; ekével barázdát vonatott, abba sót hintett annak jelképéül, hogy a hely
Próbálja ki a Rubicon Online-t mindössze 200 Ft-ért, és olvassa a teljes cikket, hirdetések nélkül!
Előfizetőként korlátlan hozzáférést kap minden történelmi tartalmunkhoz:
- A legújabb Rubicon-lapszámok
- Több mint 370 korábbi lapszámunk tartalma
- Rubicon Online rovatok cikkei
- Hirdetésmentes olvasó felület
- Kedvenc cikkek elmentése, könyvjelzők
Az első hónap csak 200 Ft-ba kerül. Próbálja ki!
Már előfizetőnk? Ha már regisztrált a Rubicon Online-on, kattintson ide: BELÉPÉS. Ha még nem rendelkezik felhasználói fiókkal, kattintson ide: REGISZTRÁCIÓ.