1936-ban két olimpiára került sor a Német Birodalomban: februárban Garmisch-Partenkirchenben a téli játékokra, augusztusban Berlinben pedig a nyári olimpiai játékokra. Németország nemzetiszocialista vezetése a játékokat a nemzetközi közösség bizalma jelének, illetve egyfajta jóvátételnek tekintette, hiszen Németországot nem hívták meg az 1920. évi antwerpeni és az 1924. évi párizsi játékokra. A propagandaminisztérium a legapróbb részletekig megszervezte a játékok menetét.
A rendszer kifelé a világra nyitottnak és békésnek mutatkozott új olimpiai rituáléival és a játékok nagyszerű megszervezésével. Mindkét olimpiát Adolf Hitler nyitotta meg és zárta be. S a két olimpiával – ideiglenesen – sikerült pozitív Németország-képet kialakítani külföldön.
Ám az olimpiai békeidőszak után Hitler már nem érezte szükségesnek, hogy tovább álcázza rendszerének diszkriminatív jellegét.
Próbálja ki a Rubicon Online-t mindössze 200 Ft-ért, és olvassa a teljes cikket, hirdetések nélkül!
Előfizetőként korlátlan hozzáférést kap minden történelmi tartalmunkhoz:
- A legújabb Rubicon-lapszámok
- Több mint 370 korábbi lapszámunk tartalma
- Rubicon Online rovatok cikkei
- Hirdetésmentes olvasó felület
- Kedvenc cikkek elmentése, könyvjelzők
Az első hónap csak 200 Ft-ba kerül. Próbálja ki!
Már előfizetőnk? Ha már regisztrált a Rubicon Online-on, kattintson ide: BELÉPÉS. Ha még nem rendelkezik felhasználói fiókkal, kattintson ide: REGISZTRÁCIÓ.