Írók, költők, filozófusok már a középkorban is álmodtak az európai egységről, az európai egységeszmék azonban csak a második világháború után léptek ki a szellemi elit köréből. Az átélt két világháború és a romhalmazzá vált Európa látványa immár sokkal több embert vezetett arra a felismerésre, hogy a háborúkba torkolló nemzeti önzés és az ellenségeskedés elkerülését a politikai és gazdasági egyesülés, az európai integráció útján kellene keresni.
Az Európai Gazdasági Közösség (EGK) alapító okirata bevezetőjében leszögezi, hogy a szerződő felek „meg akarják teremteni az európai népek szorosabb egységét, az Európát megosztó korlátok eltávolításával elő akarják mozdítani országaik gazdasági és társadalmi haladását”. Az elérni kívánt gazdasági célokat a szerződés a kiegyensúlyozott gazdasági növekedésben, a stabilitás biztosításában és az életszínvonal egyenletes emelésében jelölte ki. E célok
Próbálja ki a Rubicon Online-t mindössze 200 Ft-ért, és olvassa a teljes cikket, hirdetések nélkül!
Előfizetőként korlátlan hozzáférést kap minden történelmi tartalmunkhoz:
- A legújabb Rubicon-lapszámok
- Több mint 370 korábbi lapszámunk tartalma
- Rubicon Online rovatok cikkei
- Hirdetésmentes olvasó felület
- Kedvenc cikkek elmentése, könyvjelzők
Az első hónap csak 200 Ft-ba kerül. Próbálja ki!
Már előfizetőnk? Ha már regisztrált a Rubicon Online-on, kattintson ide: BELÉPÉS. Ha még nem rendelkezik felhasználói fiókkal, kattintson ide: REGISZTRÁCIÓ.