A történelem az idők sodrában sok olyan történést produkált már, amelyet mind a kortársak, mind pedig az utókor joggal érzett meglepőnek, furcsának vagy adott esetben mulatságosnak. A német történelem vélhetően egyik legnagyobb ilyen furcsasága, hogy annak a nemzetnek, amely oly sokat adott az emberiség, a világ és Európa kultúrájának és fejlődésének, a legismertebb alakja a mai napig egy osztrák, aki egyben – ellenpólusként – az addigi történelem egyik legnegatívabb periódusát idézte elő. Joggal mondhatná persze a figyelmes olvasó, hogy az ország puszta elnevezésén kívül az osztrákság fogalma a 19. század végén még csak nyomokban jelentette azt az önálló identitást, amely mára már teljesen kialakult. Ennek ellenére ez az „osztrák”, Adolf Hitler mégiscsak egy másik birodalom, Ausztria–Magyarország gyermeke volt, bármenynyire borzongott is a szülőhazájától.
Adolf Hitlernek már fiatal éveire jellemző, hogy a saját magának köszönhető kudarcoktól eltekintve, mindig is a szerencse fia volt, s maradt is legalább 1941-ig. Ian Kershaw neves angol történész találóan állapította meg, hogy az első szerencse már születése előtt rámosolygott, amikor is egy bizonyos Alois Schicklgruber ma már szinte hihetetlen és mesébe illő körülmények között Alois Hitlerre változtatta nevét.
Próbálja ki a Rubicon Online-t mindössze 200 Ft-ért, és olvassa a teljes cikket, hirdetések nélkül!
Előfizetőként korlátlan hozzáférést kap minden történelmi tartalmunkhoz:
- A legújabb Rubicon-lapszámok
- Több mint 370 korábbi lapszámunk tartalma
- Rubicon Online rovatok cikkei
- Hirdetésmentes olvasó felület
- Kedvenc cikkek elmentése, könyvjelzők
Az első hónap csak 200 Ft-ba kerül. Próbálja ki!
Már előfizetőnk? Ha már regisztrált a Rubicon Online-on, kattintson ide: BELÉPÉS. Ha még nem rendelkezik felhasználói fiókkal, kattintson ide: REGISZTRÁCIÓ.