A bécsi döntés közvetlen körülményeiről Barcza György memoárjából idézünk. A londoni követ pontosan átérezte a magyar külpolitika dilemmáját – revízió vagy önállóság. Rövidségében is szemléletes Cs. Szabó László erdélyi születésű irodalmár-művelődéstörténész – ekkor a rádió irodalmi szerkesztője – lelkesedéstől fűtött életképe. A konzervatív-liberális Pesti Napló közölte Illyés Gyula naplójegyzeteit. A bécsi döntés idejéből való bejegyzések a szándékosan visszafogott és az önfeledt boldogság hangulatát jelenítik meg.
A konzervatív Pesti Hírlap számára írt Márai Sándor rendkívül hízelgő portrét Kánya Kálmánról, a harmincas évek magyar külpolitikáját irányító miniszterről, amit bizonyára a szülővárosa, Kassa visszacsatolása fölött érzett parttalan örömének tudhatunk be. Schöpflin Aladár felvidéki születésű irodalomkritikus, a Nyugat állandó szerzője, a visszacsatolt terület sikeres és gyors reintegrációjának esélyeiről ír optimista hangvételű cikkében.
Próbálja ki a Rubicon Online-t mindössze 200 Ft-ért, és olvassa a teljes cikket, hirdetések nélkül!
Előfizetőként korlátlan hozzáférést kap minden történelmi tartalmunkhoz:
- A legújabb Rubicon-lapszámok
- Több mint 370 korábbi lapszámunk tartalma
- Rubicon Online rovatok cikkei
- Hirdetésmentes olvasó felület
- Kedvenc cikkek elmentése, könyvjelzők
Az első hónap csak 200 Ft-ba kerül. Próbálja ki!
Már előfizetőnk? Ha már regisztrált a Rubicon Online-on, kattintson ide: BELÉPÉS. Ha még nem rendelkezik felhasználói fiókkal, kattintson ide: REGISZTRÁCIÓ.