A három ország – Jugoszlávia, Magyarország és Ausztria – távoli határvidékévé vált terület máig sem tudta kiheverni a két világháború, a megtorlások, kitelepítés, kivándorlás és belső migráció okozta veszteségeket.
Az eddig ismert történelmi források alapján feltehető, hogy Lendva városában már a 12. század elején létezett valamilyen erődítmény. Alsólendva vára az aljában húzódó mezővárossal, amelyet nyugat felől széles mocsár szegélyezett, jelentős végvári erődítménynek számított. Az erődrendszerhez tartozott a Csonka-dombon felállított védelmi vonal, amelyet állandóan fegyveres katonaság őrzött, és amely összeköttetésben állt a lendvai várral. Ez a vár a 266 méteres tengerszint feletti fekvésével Muravölgy fontos erődítése volt.
A 13. században, a tatárjárást követően a vár meglehetősen rossz állapotba került, majd az Ottokár-féle cseh támadások során teljesen elpusztult. A 13. század végén Hahold István építtette fel újra. A 13. és 14. században a Haholdok fontos tisztségeket töltöttek be, például a horvát báni címet is több ízben viselték. A család a 14. századtól Lendvay Bánffy családnak nevezte
Próbálja ki a Rubicon Online-t mindössze 200 Ft-ért, és olvassa a teljes cikket, hirdetések nélkül!
Előfizetőként korlátlan hozzáférést kap minden történelmi tartalmunkhoz:
- A legújabb Rubicon-lapszámok
- Több mint 370 korábbi lapszámunk tartalma
- Rubicon Online rovatok cikkei
- Hirdetésmentes olvasó felület
- Kedvenc cikkek elmentése, könyvjelzők
Az első hónap csak 200 Ft-ba kerül. Próbálja ki!
Már előfizetőnk? Ha már regisztrált a Rubicon Online-on, kattintson ide: BELÉPÉS. Ha még nem rendelkezik felhasználói fiókkal, kattintson ide: REGISZTRÁCIÓ.