A magyar politikai életben nem túl népszerű Habsburg-párti gondolat egyetlen képviselője a két világháború közötti legitimizmus volt. A kezdetben IV. Károly trónjának visszaállításáért küzdő királypárti mozgalom az utolsó koronás Habsburg halála után annak fiát, II. Ottót ismerte el törvényes magyar trónörökösnek. Mivel a dinasztiával szembeni ellenszenv nem csökkent a Horthy-korszakban, így a restaurációs kísérletektől a második világháború végéig évtizedről évtizedre csökkent az uralkodócsaládra való konkrét hivatkozás.
A magyar történelem egyetlen, politikai, társadalmi és kulturális szempontból egyaránt vállaltan Habsburg-barát jelensége a két világháború közötti legitimizmus volt. Az évszázados függetlenségi törekvések és a magyar nemzeti gondolkodásba beleivódott Habsburg-ellenesség azonban nehéz helyzetbe hozta a Horthy-korszak királypárti mozgalmát. Annak ellenére ugyanis, hogy az osztrák eredetű dinasztia volt a
Próbálja ki a Rubicon Online-t mindössze 200 Ft-ért, és olvassa a teljes cikket, hirdetések nélkül!
Előfizetőként korlátlan hozzáférést kap minden történelmi tartalmunkhoz:
- A legújabb Rubicon-lapszámok
- Több mint 370 korábbi lapszámunk tartalma
- Rubicon Online rovatok cikkei
- Hirdetésmentes olvasó felület
- Kedvenc cikkek elmentése, könyvjelzők
Az első hónap csak 200 Ft-ba kerül. Próbálja ki!
Már előfizetőnk? Ha már regisztrált a Rubicon Online-on, kattintson ide: BELÉPÉS. Ha még nem rendelkezik felhasználói fiókkal, kattintson ide: REGISZTRÁCIÓ.