„Nem kellene-e csakugyan félretenni, lehetőleg kiküszöbölni mindazt, ami elválaszt bennünket, és lehetőleg egyesíteni ennek az országnak minden erejét – nem beszélek arról, hogy egy akol legyen és egy pásztor –, de esetleg az eszmék harcában, esetleg egy egymás személyét becsülő alkotmányos küzdelem tisztítótüzében egyesíteni minden erőt az ország érdekeit valóban előmozdító pozitív munkára? Mert csak így lehet reményünk arra, hogy a bennünket körülvevő zátonyok között katasztrófa nélkül vezethessük keresztül a magyar nemzeti államnak iránytűt vesztett hajóját, amelyet a megoldatlan és megoldásra váró kérdések túlsúlya úgy is elemi erővel nyom a víz fenekére.” (Tisza István, 1910)
Az 1867-es Habsburg–magyar kompromisszum után a magyarországi politikai életet évtizedeken keresztül a közjogi ellentétek jellemezték. Ennek a kiegyezés eltérő megítélésében
Próbálja ki a Rubicon Online-t mindössze 200 Ft-ért, és olvassa a teljes cikket, hirdetések nélkül!
Előfizetőként korlátlan hozzáférést kap minden történelmi tartalmunkhoz:
- A legújabb Rubicon-lapszámok
- Több mint 370 korábbi lapszámunk tartalma
- Rubicon Online rovatok cikkei
- Hirdetésmentes olvasó felület
- Kedvenc cikkek elmentése, könyvjelzők
Az első hónap csak 200 Ft-ba kerül. Próbálja ki!
Már előfizetőnk? Ha már regisztrált a Rubicon Online-on, kattintson ide: BELÉPÉS. Ha még nem rendelkezik felhasználói fiókkal, kattintson ide: REGISZTRÁCIÓ.